014959
krasnal-2

Zakończenie roku szkolnego 6-latków i opuszczających przedszkole 5-latków.

wiewiorka

Zakończenie roku szkolnego 6-latków i opuszczających przedszkole 5-latków.

Dzień dobry 🙂
Kończy się czerwiec, to czas pożegnania 🙂
Tradycją naszej placówki jest uroczyste zakończenie przedszkola, takie z występami, wspólną kawą i ciastkiem, pamiątkowymi zdjęciami, ostatnimi dobrymi życzeniami 🙂 Jednak w tym roku mamy nieproszonego gościa. “Wirus- świrus” ma inne zadnie na temat zakończenia i niestety nie chce nas dopuścić do głosu…  Ale my nie odpuścimy i postanowiłyśmy go przechytrzyć 🙂 
 
W poniedziałek 29 czerwca o godz. 15:00 organizujemy symboliczne, najdalej półgodzinne pożegnanie 6-latków oraz dzieci 5-letnich (z gr. IV), które opuszczają nasze przedszkole. Odbędzie się ono na placyku- trawniku przed wejściem do przedszkola (obok wierzby). 
Będzie ono okazją do wręczenia dzieciom dyplomów, tablo oraz teczek z ich całorocznymi pracami plastycznymi. 
 
Ze względów epidemiologicznych konieczne jest zastosowanie się do pewnych reguł:
– Rodzice nie mogą wejść na plac, wchodzą jedynie dzieci
– dzieci muszą mieć założone maseczki
– zobowiązani jesteśmy do zmierzenia dzieciom temperatury przed przejściem przez bramę (proszę, żeby dziecko nie było przegrzane np. zbyt ciepłym strojem, bieganiem, przebywaniem  w słońcu, ponieważ termometr pokaże zbyt wysoką temperaturę i… nie zobaczymy się)
– przychodzą jedynie dzieci zdrowe, bez jakichkolwiek objawów chorobowych 
– przedszkole nie może przejąć na ten czas formalnej opieki nad dziećmi (w okresie pandemii konieczne jest podpisanie osobnej umowy w sprawie opieki), dlatego Rodzice nie mogą w tym czasie oddalić się z pobliża przedszkola (np. w celu zrobienia zakupów) muszą pozostać przy ogrodzeniu przedszkola i natychmiast po zakończeniu uroczystości odebrać dziecko.
 
Do zobaczenia 🙂
Nauczycielki i Dyrekcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content