014959
krasnal-2

Zadania z gimnastyki korekcyjnej.

wiewiorka

Zadania z gimnastyki korekcyjnej.

ZESTAW ĆWICZEŃ DOMOWYCH – PLECY OKRĄGŁE

Wskazania:
– oglądanie programu telewizyjnego przez około 30 minut z laską trzymaną na plecach,
– słuchanie muzyki w pozycji leżąc na plecach z ramionami odwiedzionymi w bok i ugiętymi w stawach łokciowych, nogi ugięte skulnie,
– przy odrabianiu lekcji dobre oparcie odcinka lędźwiowego i piersiowego dolnego o oparcie krzesła, stosować w/w naprzemiennie z pozycją leżąc przodem na tapczanie z czytaną książką opartą skośnie na podłodze, – pływanie stylem grzbietowym.Poniższe ćwiczenia powinny być wykonywane minimum raz dziennie po 20 minut. Należy zacząć od kilku powtórzeń i zwiększać tę liczbę systematycznie do kilkunastu.

– W marszu na palcach unoszenie laski przodem w górę, na plecy, na wysokość łopatek – wdech, i z powrotem – wydech.

– W leżeniu tyłem na zrolowanym kocu pod szczytem kifozy (uwypuklenia), ręce proste z laską za głową wznos nóg i naśladowanie wahadła ściennego zegara ( wahadłowe ruchy nóg ). Aby nie hamować oddechu ćwiczący może naśladować chodzący zegar tik tak.

– W klęku podpartym naprzemianstronne wymachy nogi w tył (palce obciągnięte) i ręki w przód.

– W leżeniu na brzuchu, kończyny dolne ugięte w stawach kolanowych, ręce wzdłuż tułowia, między stopami piłka. Ruch – uniesienie rąk w górę i próba włożenia piłki stopami w ręce.

– W siadzie rozkrocznym stopy trzymane przez rodzica, ręce z laską  w górze – skręty tułowia w lewo i w prawo. Po kilku skrętach wzniesienie laski w górę – wdech, skłon w przód – wydech.

– Poprawa postawy przed lustrem i z pomocą rodzica, wykonanie kilku kroków w postawie skorygowanej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content