014959
krasnal-2

Tydzień Wielokulturowy – maj

wiewiorka

Tydzień Wielokulturowy – maj

II edycję Tygodnia Wielokulturowego zaczęliśmy w poniedziałek 8 maja od zapoznania z kulturą Indian Ameryki Północnej. Pomogły nam w tym filmy edukacyjne z cyklu Były sobie Ameryki – Indianie w XVIII wieku. Nutki i Słoneczka wykonały w tym dniu pióropusze.

We wtorek był dzień Irlandzki – i zabawy z muzyką i tańcem irlandzkim

W środę pojechaliśmy do Osady Traperskiej – tam mieliśmy okazję zobaczyć zwierzęta takie jak konie, kozy, strusie i psy husky. Uczyliśmy  rozpoznawać tropy leśnych zwierząt, braliśmy udział w zawodach narciarskich – tak to nie pomyłka, i oczywiście niezwykle głodni zjedliśmy kiełbaski z ogniska i małe co nieco przygotowane przez troskliwych rodziców. W wolnym czasie bawiliśmy się w domkach na drzewach i zwiedziliśmy indiańskie tipi. 

Czwartek był dniem japońskim. Było kimono, wachlarze ogi i origami. Maluszki i Wiewiórki wykonały piękne drzewo japońskiej wiśni.

W piątek poznawaliśmy flagi różnych krajów. Słoneczka i Nutki razem z flagą wzbogacały swoją wiedzę o charakterystycznych dla danego kraju miejscach, zwyczajach i kuchni. Wzięły udział w quizie “Co to za flaga?” – całkiem nieźle im poszło. A każda grupa wzięła udział w wewnątrzprzedszkolnym konkursie na flagę do naszego żaglowca. Maluszki zrobiły flagę Fryzji, Nutki – Reunionu, a Słoneczka – Republiki Południowej Afryki – kraju bardzo zróżnicowanego kulturowo, a także wykonały flagową linę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików Cookies. korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.

Skip to content