014959
krasnal-2

TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY

wiewiorka

TYDZIEŃ WIELOKULTUROWY

 

Tydzień wielokulturowy to projekt zorganizowany przy wsparciu organizacji UNICEF.

Tydzień wielokulturowy rozpoczęliśmy w poniedziałek, 12 grudnia. Tego dnia zainteresowaliśmy się kuchniami świata.

Maluszki przygotowały pizzę – piękna prawda – wygląda na smaczną

A starszaki jak przystało na 6-latki same przygotowały sobie ciasto na pizzę z dodatkami. Najpyszniejsza jest z serem i salami lub szynką

c

 

 

Wiewiórki i Nutki piekły pierniczki – ginger breads:-)

Panie kucharki także dołączyły do tematu i przygotowały dla dzieci amerykańskie pancakes. We wtorek sałatkę grecką. W środę była hiszpańska paella. W czwartek gulasz rodem z Węgier. Piątek – polskie klopsiki rybne

Wtorek był dniem zabaw z różnych stron świata. Była zabawa w klasy. Pies i kość ze Szwecji. Kolorowe Światła z Sierra Leone. Literowa układanka z Polski. Kim dotykowe z Filipin.

Środa to dzień wycieczki. Dzięki współfinansowaniu UNICEF mogliśmy pojechać autokarem do Starego ZOO na warsztaty “W świecie kotów”. Podczas warsztatów dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o kotach, pobawiliśmy się w zabawę tropiącą i … niespodzianka spotkaliśmy św. Mikołaja z małymi upominkami. Jaka frajda. Zwiedziliśmy też pawilon zamieszkany przez płazy i gady, odwiedziliśmy małpy i ptaki w wolierze. Pogoda nam dopisała i humory też

W czwartek odbyło się głosowanie w konkursie przygotowanym przez każdą z grup. Konkurs pod hasłem: Budowle z różnych stron świata polegał na przygotowaniu przez grupę ciekawej budowli w formie przestrzennej.

Krasnoludki wspólnie zbudowały paryską wieżę Eiffle’a. Wiewiórki piramidę z Egiptu. Nutki rzymskie Coloseum, a Słoneczka poznański Ratusz.

 

 

W Tygodniu Wielokulturowym poznawaliśmy także tradycje bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Przedszkolakom bardzo spodobał się pomysł rodem z Grecji. Tam, w kraju bardzo związanym z morzem, oprócz choinek ozdabia się także żaglowce. Dlatego każda grupa przygotowała jeden żagiel do wspólnego świątecznego żaglowca. Efekt jest zdumiewający. A zabawa i zaangażowanie dzieci w projekt ogromne.

Słoneczka podczas procesu tworzenia żagla.

W piątek poznawaliśmy zwyczaje z krajów hiszpańskojęzycznych. Jednym z nich jest świąteczna piniata. W każdej grupie dzieci mogły rozbijać ją w poszukiwaniu słodkości.

Tydzień wielokulturowy został zakończony. Dziękujemy organizacji UNICEF za możliwość realizacji projektu i pomoc finansową.

 

Ta strona korzysta z plików Cookies. korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.

Skip to content