014959
krasnal-2

Od ziarenka do warzywa

wiewiorka

Od ziarenka do warzywa

  1. Ziarenko – sïuchanie opowiadania Joanny Wasilewskiej. 

Było sobie ziarenko. Ziarenko było maleńkie i słabe. Bało się, że zjedzą je ptaki albo polna myszka. Ale zaopiekował się nim ogrodnik. Ogrodnik był duży i silny. Chodził po ogrodzie z łopatą i kopał w ziemi. Włożył ziarenko do świeżo skopanej ziemi. A tam pod ziemią było ciemno, ciepło i cicho. „Teraz sobie pośpię” – pomyślało ziarenko. Leżało spokojnie przez jakiś czas, aż nagle poczuło, że wokół zrobiło się mokro. „Ach! To pewnie ten ogrodnik polał ziemię!” – i rozzłościło się okropnie. Ze złości zaczęło się nadymać i pęcznieć tak mocno, aż pękło. Ale nic złego się nie stało. W miejscu pęknięcia pojawił się mały, biały kiełek. Małe ziarenko zaczęło szybko rosnąc. Ogrodnik podlewał je, słońce ogrzewało promykami i w niedługim czasie zmieniło się w zieloną sałatę.

Rozmowa kierowana pytaniami : – Kto zaopiekował się ziarenkiem? – Gdzie ogrodnik włożył ziarenko? – Co ziarenko robiło w ziemi? – Dlaczego ziarenko się rozzłościło? – Co zrobiło ze złości? – Co pojawiło się w miejscu pęknięcia na ziarenku? – Co wyrosło z ziarenka?

2. Od ziarenka do warzywa – historyjka obrazkowa

https://www.superkid.pl/ciekawostki-nasiona

3. Od nasionka do roślinki – film edukacyjny

4. Jak piją rośliny – film edukacyjny

5. Propozycja pracy plastycznej – puzzle. Wydrukowany obrazek przecinamy na kilka elementów. Następnie dzieci próbują ułożyć obrazek w całość. Po naklejeniu na kartkę wszystkich elementów kolorujemy kwiatka.

20200423151800_001

Miłej zabawy

Pani Ala i Pani Kasia

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content