014959
krasnal-2

50 – lecie Przedszkola nr 9 im. Zbyszka i Jagienki

wiewiorka

50 – lecie Przedszkola nr 9 im. Zbyszka i Jagienki

 

Złoty jubileusz Przedszkola nr 9 im. Zbyszka i Jagienki był nie małym wydarzeniem dla całej naszej społeczności. Długie przygotowania do tak ważnej uroczystości angażowały dzieci i całą kadrę pracowniczą. Obchody zostały podzielone na 2 dni. Rozpoczęliśmy w poniedziałek, 5 czerwca 2023 roku, przepięknym tortem z fajerwerkami i przedstawieniem dla zaproszonych gości – byłych pracowników Przedszkola. 

6 czerwca 2023 odbyły się główne obchody. Pani dyrektor Małgorzata Głowacka powitała licznie zebranych gości. W czasie przemówienia podziękowała za wielką pracę swoim pracownikom, przypomniała najważniejsze wydarzenia z historii przedszkola i zaprosiła do obejrzenia prezentacji o historii Przedszkola przygotowanej przez Agnieszkę Adamczewską i wyłożonych kronik z całego okresu pięćdziesięciolecia. Niejednemu rodzicowi, który uczęszczał do Przedszkola zakręciła się łza w oku ze wzruszenia.

CZĘŚĆ ARTYSTYCZNA

Występy artystyczne odbyły się w konwencji mody mijanych lat. Krasnoludki przygotowały taniec z 2010 roku “Waka, waka – This time for Africa” – Shakiry

Wiewiórki zatańczyły motyw z serialu Hannah Montana z początku XXI wieku.

Wesołe Nutki cofnęły się do lat 80. XX wieku i zaprezentowały piosenkę Kylie Minogue “I should be so lucky”. W ich strojach dominował wszechobecny i bardzo modny wówczas jeans.

Słoneczka – jako grupa najstarsza cofnęła się do lat 70. czyli początków naszego Przedszkola i zatańczyły “Mamma mia” ABBY. Ich piękne stroje oddały charakter epoki.

Piękny występ zaprezentowały wspólnie dzieci z najstarszych grup przygotowany przez panią rytmiczkę Annę Nazarczuk. Dzieci z szarfami zatańczyły do muzyki z filmu Vaiana w wykonaniu Natalii Nykiel (Pół kroku stąd)

Tańce przeplatały piosenki przedszkolne “Do przedszkola” i “Przedszkole drugim domem jest”. Nie obyło się oczywiście bez wspólnego odśpiewania “sto lat” z Przedszkolem w roli głównej:-)

Ale na tym nie skończyły się występy. Pani Kamila z Tucan Dance także przedstawiła owoce swojej pracy z dziećmi z “Dziewiątki” (skądinąd bardzo zdolnych). 

Po części artystycznej zebrani goście mieli okazję wysłuchać i podziwiać talent poetycki rodziców i dzieci biorących udział w konkursie literackim “Wiersz na 50 – lecie Przedszkola”. I choć nie było ich dużo (wszystkie zostały nagrodzone) pełne cudownych słów wzruszały i zachwycały. Dziękujemy za te ciepłe, chwytające nas za serca, wiersze.

 

Trudno uwierzyć, że nasze Przedszkole ma już pięćdziesiąt lat, niemniej jednak jest to prawdą. Przez minione lata w przedszkolu zmieniło się wiele – zamiast dawnych mebli, pomocy dydaktycznych pojawiły się komputery, maty do kodowania, lego education, przedszkole wkroczyło w XXI wiek. Ale przez tyle lat nie zmieniło się jedno, dla nas wciąż najważniejsze jest dziecko, które przekracza próg “Zbyszka i Jagienki”.

Po części artystycznej zaczął się czas zabawy, którą prowadzili zaproszeni animatorzy z “Zaczarowanych Podróży”. Było przeciąganie liny, zabawy na dmuchańcach

Na dzieci czekała jubileuszowa loteria fantowa (każdy los wygrywał), pyszne lody, wata cukrowa i popcorn. Chętni mogli ozdobić twarz ciekawym makijażem, wpleść kolorowe warkoczyki, zdobyć dmuchane, balonowe zwierzątko, zrobić olbrzymią bańkę mydlaną. Stoisko mBanku oferowało rodzicom ciekawą promocję. Każdy mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w jubileuszowej ramce lub wybić własny magnesik lub przypinkę z logo przedszkola. Na głodnych i spragnionych czekały kiełbaski z grilla i grochówka, w kawiarence pyszne wypieki oraz kawa i herbata. 

O godzinie 17.00 w ogrodzie przedszkolnym zakopana została kapsuła czasu z pamiątkowym zdjęciem i informacjami o przedszkolu.

Cudowne chwile szybko mijały i nadszedł czas pożegnania. Jubileuszowy Festyn w Przedszkolu nr 9 przeszedł do historii. 

Na koniec kilka słów podziękowania. Nie byłoby tak pięknego jubileuszu gdyby nie Państwo – Drodzy Rodzice i Sponsorzy. Bardzo, naprawdę bardzo, dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie. Za ciepłe słowa i uznanie. TAK TRZYMAĆ!!!

DZIĘKUJEMY!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Ta strona korzysta z plików Cookies. korzystając z niej wyrażasz na to zgodę.

Skip to content