014959
krasnal-2

Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze na luty

wiewiorka

Zamierzenia dydaktyczno- wychowawcze na luty

1. BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI.
Utrwalamy znajomość baśni i postaci w nich występujących. Doskonalimy znajomość figur geometrycznych, umiejętność ich segregowania ze względu na wielkość, kolor, ilość. Tworzymy zbiory, dowiadujemy się, co to jest część wspólna zbiorów. Doskonalimy umiejętność dzielenia zdań na wyrazy, wyrazów na sylaby i głoski, zapisywania wyrazów. Wykonujemy prace plastyczne o tematyce baśniowej. Określamy uczucia bajkowych postaci. Pracujemy z historyjką obrazkową.

2. MUZYKA WOKÓŁ NAS.
Poznajemy literę „G, g”. Poznajemy różnorodne instrumenty muzyczne, uczymy się dostrzegać piękno muzyki, także klasycznej. Doskonalimy umiejętność przeliczania i odejmowania, poznajemy znak „-”. Zabawy dźwiękami, rozróżnienie dźwięków wysokich i niskich oraz pośrednich. Ilustrowanie graficzno- obrazowe słuchanej muzyki.

3. NIE JESTEŚMY SAMI W KOSMOSIE.
Poznajemy literę „W, w” oraz liczbę „10”. Poznajemy planety Układu Słonecznego. Ćwiczymy umiejętność dodawania oraz zapisywania dziełań na dodawanie i odejmowanie, porównywania ilości, oznaczania różnicy za pomocą znaków „< >”. Wycinamy, wykonujemy pracę plastyczną techniką złożoną. Poznajemy postać Mikołaja Kopernika i jego wkład w rozwój astronomii.

4. PROJEKT EDUKACYJNY „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.
Poznajemy różne rodzaje dymu oraz sposoby ich powstawania a także wpływ na zdrowie ludzi, zwierząt i stan roślin. Zapoznajemy się z wpływem dymu papierosowego na zdrowie dorosłych i dzieci. Uczymy się prozdrowotnych zachowań w sytuacji, kiedy ktoś obok nas pali papierosy.

„Nutki”
Na pięciolinii siedzą nutki
Wysunęły nóżki, pokazały butki.
A te butki czarne, małe,
Do zabawy doskonałe.

Skoczyły czarne butki,
Uciekły nocą z piosenki nutki.
Do- dobrze tańcowało,
Re- w stawie rechotało,
Mi- gawędziło miło,
Fa- fasolę i groch sadziło.
Sol- malowało parasol,
La- lato pozdrawiało,
Si- po włosku gadało,
Do- dokładnie wszystko powtórzyło
I na pięciolinię wróciło.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content