014959
krasnal-2

Zadania na czwartek 4 czerwca.

wiewiorka

Zadania na czwartek 4 czerwca.

Kochane Słoneczka 🙂

Dzisiaj będzie solidna porcja gimnastyki, a na koniec zrobi się słodko 🙂

1. Ćwiczenia gimnastyczne.

Potrzebne są szarfy. Idę o zakład, że nikt nie ma ich w domu 😉 Zawiążmy więc dłuższy szalik lub apaszkę, albo pasek.

Marsz po obwodzie koła w rytm klaskania Rodzica, dłonie oparte na biodrach – kciuk znajduje się z przodu, a pozostałe palce – z tyłu. (Należy zwrócić uwagę na wyprostowane plecy, wciągnięty brzuch, wysokie podnoszenie kolan).

Swobodny bieg po pokoju, na hasło: Wichura – dziecko podbiega do ściany i przylega do niej plecami, ramiona ułożone w skrzydełka, brzuch wciągnięty.

Marsz po pokoju, szarfa leży na głowie, złożona na pół, odliczenie sześciu kroków, wspięcie na palce, uniesienie ramion w górę, wdech nosem, opuszczenie ramion, wydech ustami.

Leżenie na brzuchu, ramiona wyprostowane (są przedłużeniem tułowia), na sygnał podniesienie głowy i rąk z szarfą nisko nad podłogą, wytrzymanie około 5 sekund, opuszczenie głowy i rąk.

Siad prosty, podparty z tyłu, rozłożona szarfa leży na podłodze – zwijanie szarfy jedną nogą, zgiętą w kolanie, przesuwając ją palcami stopy. Potem – zmiana nóg.

Pozycja stojąca, trzymanie szarfy za plecami jedną ręką, podniesioną do góry – łapanie szarfy od dołu drugą ręką, opuszczoną, zgiętą w łokciu, przeciąganie szarfy rękami, naśladowanie wycierania się ręcznikiem. Potem – zmiana rąk.

Ćwiczenia w parach: siad prosty w rozkroku naprzeciw siebie, oparcie stóp o stopy partnera (jeśli parą jest Rodzic- o jego uda), trzymanie szarfy wyciągniętymi do przodu rękami (jak do przeciągania liny), naprzemienne pociąganie za szarfę przez ćwiczących, odchylanie się i pochylanie partnera.

Siad klęczny (siedzi na piętach), trzymanie dłońmi szarfy za końce, oparcie dłoni o podłogę blisko kolan, odsunięcie szarfy jak najdalej (zwrócenie uwagi, aby pośladki pozostawały oparte na piętach), głowa pochylona, znajduje się pomiędzy ramionami – kwiat się rozwija. Powolne przesuwanie szarfy do kolan, uniesienie ramion z szarfą do góry, pogłębienie odchylenia – kwiat jest rozwinięty.

Marsz po obwodzie koła, ramiona z szarfą uniesione do góry.

 

2. Ćwiczenia w czytaniu (6-latki i chętne 5-latki. Pozostałym 5-latkom czytają Rodzice)

Książka (s. 90–91) .

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/npoia-bbplus-ks/mobile/index.html#p=92

Czytanie tekstu Od buraka cukrowego do cukierka.

 

3. Wykonanie papierowych pacynek paluszkowych.

Potrzebne: wyprawka, karta I, nożyczki, klej.

https://flipbooki.mac.pl/przedszkole/oia-bbplus-wyp/mobile/index.html#p=125

Dziecko wycina pacynki, skleja je. Określa, jakie emocje są przedstawione na buziach Olka i Ady. Dziecko w parze z rodzeństwem lub Rodzicem próbuje prowadzić dialogi, korzystając z wybranych pacynek. Tematyka “rozmowy” dowolna 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skip to content