014959
krasnal-2

Zadania na czwartek 25 czerwca.

wiewiorka

Zadania na czwartek 25 czerwca.

Kochane Słoneczka 🙂

Dzisiaj będą zabawy badawcze z papierem 🙂

 

1. Zabawa głosowa Tuba.

Potrzebna rolka po papierze toaletowym.

Rodzic mówi wybrane przez siebie słowo przez tubę – rolkę po papierze toaletowym. Dziecko opisuje, co stało się z głosem i jaki jest efekt. Następnie samo może próbować wypowiadać w ten sposób słowa.

 

2. Ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem papierowych pasków.

Potrzebna jest stara gazeta.

Rodzic prosi, aby dziecko wydarło sobie pasek z gazety. Następnie dziecko siadają i dmucha na pasek z gazety z różnym natężeniem.

 

3. Zapoznanie z papierem o różnej fakturze.

Potrzebne: kartka z bloku technicznego, kartka z bloku rysunkowego, strona z gazety czarno-białej i kolorowej, tektura, ulotka reklamowa, papierowy talerzyk, pudełko z papieru, papier śniadaniowy, papier toaletowy, ręcznik papierowy, serwetka papierowa (jeśli czegoś z tego nie mamy, nic się nie stanie).

Rodzic rozkłada przed dzieckiem przedmioty z różnego papieru. Dziecko dotyka papier i przedmioty wykonane z niego. Określa, jaki w dotyku jest papier.

Rodzic pyta:

Czy każdy papier jest taki sam?

Gdzie spotykamy produkty z papieru (np.: zeszyty, książki)?

 

4. Zabawy badawcze z wykorzystaniem papieru.

Potrzebne: kartki papieru rysunkowego i technicznego, kawałki tektury, kulki z papieru, drobno podarte kawałki papieru, miska z wodą, kwiatek papierowy.

 

Latający papier. Rodzic opuszcza kolejno do miski z wodą przedmioty z papieru i pyta dziecko:

Czy opadają?

Jeśli tak – który szybciej, a który wolniej?

Wnioski: Jedyną formą, która opadła na dno była kulka papieru. Stało się tak, ponieważ jej masa była rozłożona nierównomiernie, a po nasiąknięciu wodą, stała się cięższa.

 

Pływający papier. Rodzic umieszcza różnego rodzaju kartki papierowe na powierzchni wody. Dziecko obserwuje i porównuje sposób oraz szybkość nasiąkania wodą materiałów papierowych. Wnioski: Szybciej nasiąka papier techniczny. Dzieje się tak, ponieważ jego gramatura, a więc gęstość i sztywność, jest większa.

 

5. Praca plastyczna- do wyboru: 🙂

* Samolot origami- chyba każdy ma własną technikę, ale jeśli ktoś potrzebuje, podaję przykładowy sposób.

https://www.bing.com/videos/search?q=samolotorigami+film&docid=608031776863290184&mid=E00C7613A3C4ED0FF534E00C7613A3C4ED0FF534&view=detail&FORM=VIRE

 

* Praca plastyczna Postać z gazety. Potrzebne są gazety z różnorodnie ubranymi postaciami, nożyczki, kleje, kredki. Dziecko rysuje twarz człowieka, następnie dokleja pozostałe elementy wycięte z gazet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content