014959
krasnal-2

W krainie muzyki 4

wiewiorka

W krainie muzyki 4

Dzień dobry,

1. „Umiem zachować się podczas ważnych uroczystości!” – zachęcenie do zabawy z rodzicem i rodzeństwem.
Przypominamy sobie uroczystości przedszkolne, które odbyły się w tym roku. Tłumaczymy, jak powinno się zachowywać w czasie takich uroczystości w przedszkolu, teatrze lub w innych miejscach. 

– Wyobraźcie sobie, że jesteście publicznością, a wasi koledzy i koleżanki to aktorzy i aktorki na scenie. Jedna osoba z publiczności dostaje jabłko, udaje, że je zjada. Druga osoba patrzy na pozostałych.– Zadaniem dziecka jest wskazać osobę, która zachowuje się odpowiednio. 

– Jedna para rozmawia ze sobą, śmieje się. Druga para patrzy na pozostałe dzieci. – Zadaniem dziecka jest wskazać, która para zachowuje się odpowiednio.

– Wyobraźcie sobie, że na scenie skończyła się uroczystość. Osoba prowadząca kłania się wam. Jedno dziecko bije brawo, drugie wstaje i odchodzi od grupy – Zadaniem dziecka jest wskazać osobę, która zachowuje się odpowiednio.

2. „Ukłony” – powitania.
Rodzic włącza dowolną muzykę. Dziecko spaceruje po pokoju. Na przerwę w muzyce dziecko kłania się w wymyślony przez siebie sposób. 

3. Ćwiczenia oddechowe „Co to za dźwięk?” i ćwiczenie dykcyjne.
– Rodzic na wydechu wydaje różne dźwięki, przedłużając ich brzmienie. Dziecko powtarza i odgaduje, co to za dźwięk. Np. fffffffffffffffff (wiatr), wwwwwww (duży owad – bąk, trzmiel), ssssssss (wąż), zzzzzzz (mucha, komar), szszsz ( szum morza), żżżżżżżż (dźwięk wydawany przez piłę podczas pracy).

– Rozśpiewanie (Rodzic zwraca uwagę na dykcję dzieci).
Wołamy zwierzęta: Mo – ja la – mo, mo — ja la – mo, mo (dziecko śpiewa sylaby). Mo – ja a – ro, mo – ja a – ro, ro.
Odeszliśmy zbyt daleko. Wołamy tatę: Ta – to ta – to mój, ta – to ta – to mój (dziecko śpiewa sylaby).W podskokach biegniemy do taty: Ram tam tam, ram tam tam (dziecko śpiewa sylaby).

4. Muzyczne wyciszenie.
Dziecko leży na plecach. Słucha utworu Fryderyka Chopina Preludium deszczowe. Wykonuje „paluszkową improwizację.
https://www.youtube.com/watch?v=LZXJf_r9Qyk

5. Puzzle cyfrowe – Potnij puzzle na paski i ćwicz rozpoznawanie cyfr za każdym razem, gdy je układasz. Naklej w kolejności na kartkę.
PUZZLE CYFROWE BALETNICA

Miłego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content