ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE GRUPA I LUTY (dodano 2018-02-03)

 

 

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA LUTY

GR. I „KRASNOLUDKI”

 

1. DBAM O ZDROWIE.

Uczymy się dbać o zdrowie jamy ustnej i zębów, poznajemy przyczynę próchnicy i sposoby zapobiegania jej. Dowiadujemy się, jak dbano o zęby w dawnych czasach i na innych kontynentach. Realizujemy program „Akademia Aquafresh”.

Poznajemy problem wszawicy w ramach programu „Problem z głowy”. Dowiadujemy się, skąd się bierze wszawica, jak się jej ustrzec i jak z nią walczyć, kształtujemy postawę gotowości pomocy.

 

2. KARNAWAŁOWE ZABAWY.

Rozmawiamy o karnawale i balach, strojach, balonach oraz wspólnej zabawie. Tańczymy, śpiewamy, robimy prace plastyczne, porównujemy wielkość baloników. Robimy girlandy i maski karnawałowe. Zabawy paluszkowe z przeliczaniem palców. Uczestniczymy w Baliku.

 

3. ZIMĄ JEST WESOŁO.

Poznajemy zimę jako porę roku i jej charakterystyczne objawy, rozmawiamy o zabawach i sportach zimowych. Porównujemy zabawy letnie i zimowe, wykonujemy ćwiczenia ortofoniczne. Przeliczamy, poznajemy znaczenie słowa „para”. Poznajemy zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw.

 

4. POZNAJEMY ROŻNE SKLEPY.

Poznajemy różne sklepy oraz produkty, które można w nich kupić. Różnicujemy półki górne, dolne i środkowe. Poznajemy sens kupna, sprzedaży i płacenia, oglądamy pieniądze, porównujemy je. Segregujemy produkty według rodzajów. Przeliczamy, lepimy z masy plastycznej. Jak się zachować na zakupach?

 

 

„Myj zęby”

Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda,

Tak się zaczyna wielka przygoda.

Myje zęby, bo wiem dobrze o tym,

Kto ich nie myje, tan ma kłopoty.

Żeby zdrowe zęby mieć, trzeba tylko chcieć!

 

 

powrót

BIP      Wszystkie prawa zastrzeżone. Przedszkole nr 9 w Poznaniu - 2012      Realizacja: E1-Interactive - strony www