ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE GRUPA III PAŹDZIERNIK (dodano 2018-09-30)

 

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO- WYCHOWAWCZE NA PAŹDZIERNIK

GR. III „WESOŁE NUTKI”

 

 

1. IDZIE JESIEŃ…. PRZEZ OGRÓD I SAD.

Poznajemy wygląd sadu i ogrodu jesienią, prace związane z tą porą roku, nazwy drzew owocowych, śpiewamy piosenki, układamy rytmy, wykonujemy prace plastyczne i jesienne puzzle. Poznajemy różne sposoby robienia jesiennych przetworów, doświadczamy wielozmysłowo owoców, przeliczamy je, utrwalamy nazwy stosunków przestrzennych, czytamy całościowo wyrazy, przeliczamy wyrazy w zdaniach, sylaby w wyrazach, nazywamy pierwszą głoskę.

 

2. IDZIE JESIEŃ… DO ZWIERZĄT.

Poznajemy sposoby przygotowywania się zwierząt do zimy. Robimy prace plastyczne i ćwiczenia grafomotoryczne, pracujemy z obrazkiem, historyjką obrazkową, piosenkami, naśladujemy rytmy, nazywamy sylaby i głoskę na początku wyrazu, doświadczamy wielozmyslowo różnych rodzajów orzechów.

 

3. CO Z CZEGO OTRZYMUJEMY?

Przeprowadzamy zabawy badawcze, rozmawiamy na temat pracy mamy. Poznajemy specyfikę pracy w hucie szkła, cukrowni i mleczarni, sposób wyrobu chleba. Przeprowadzamy zabawy twórcze i degustację owoców. Bawimy się wełną i drewnem, doświadczamy innych surowców. Utrwalamy nazwy figur geometrycznych, robimy prace plastyczne.

 

4. IDZIE JESIEŃ… Z DESZCZEM.

Rozmawiamy o jesieni, jej objawach, pogodzie i ubiorze. Śpiewamy, gramy i naśladujemy odgłosy. Poznajemy obieg wody w przyrodzie. Ćwiczenia grafomotoryczne, prace plastyczne, mieszamy barwy, reagujemy na zmianę tempa i dynamiki muzyki.

powrót

BIP      Wszystkie prawa zastrzeżone. Przedszkole nr 9 w Poznaniu - 2012      Realizacja: E1-Interactive - strony www