ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO - WYCHOWAWCZE GRUPA IV LUTY (dodano 2019-02-03)

 

 

                        ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE

 

           

 

                        1.BAJKI, BAŚNIE, LEGENDY- zapraszamy do krainy bajek, rozwijamy czynne słownictwo, rozwijanie percepcji słuchowej. Poznajemy literkę  b B, wyszukujemy jej w wyrazach, rozmawiamy o teatrze, w jaki sposób należy się tam zachować, rozpoznajemy głoski w nagłosie, bawimy się kukiełkami, pacynkami. Rozwiązujemy zagadki o bohaterach bajek, zastanowimy się CZEGO UCZĄ NAS BAJKI?

 

2.                 BALE, BALE W KARNAWALE-  zabawa na sali balonami, uczymy się tańca KRAKOWIACZEK- PRZEDSZKOLACZEK, poznajemy roztańczone N,n, przeliczamy sylaby, wysłuchujemy głosek w wyrazie, rozmawiamy o zbliżającym się balu, rozmawiamy o pracy fryzjera, czym zajmuje się fryzjer?, jaką fryzurkę możesz mieć, rozmawiamy o higienie głowy, co należy zrobić gdy w naszej głowie zamieszkają robaczki, wspólnie dekorujemy salę na bal.

 

3.                 W DAWNYCH CZASACH-  zastanowimy się co jadły dinozaury, zagadki o dinozaurach, będziemy bawić się węglem, solą, będziemy przeliczać kostki lodu, wykonywać eksperymenty z wodą, lodem.

 

 

             BĘDZIEMY DUŻO BAWIĆ SIĘ NA ŚWIEŻYM POWIETRZU, POJEDZIEMY DO KRAINY DZIECI – SKÓRZEWO, PÓJDZIEMY NA ZAWODY SPORTOWE DO POBLISKIEJ SZKOŁY, UTRWALIMY ZASADY ZACHOWANIA SIĘ W PRZEDSZKOLU.

powrót

BIP      Wszystkie prawa zastrzeżone. Przedszkole nr 9 w Poznaniu - 2012      Realizacja: E1-Interactive - strony www