ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNO-WYCHOWAWCZE LUTY GRUPA II (dodano 2018-02-01)

ZAMIERZENIA DYDAKTYCZNE NA LUTY

GR. II

 

1. ZIMO BAW SIĘ Z NAMI!

Obserwujemy zimowe krajobrazy, doceniamy ich piękno. Poznajemy zasady bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw. Robimy doświadczenia ze śniegiem
i lodem. Segregujemy obrazki bałwanków ze względu na podaną cechę, bawimy się przy zimowych piosenkach i wierszach, robimy prace plastyczne o zimowej tematyce z użyciem papieru, plasteliny i farb. Zabawy ruchowe w sali i na podwórku. 

 

2. TAK MIJA CZAS.

Dostrzegamy rytmiczną organizację czasu w stałych następstwach pór roku, miesięcy, dni tygodnia, nocy i dnia, nazywamy pory dnia, różnicujemy tempo używając określeń „szybko” i „wolno”. Poznajemy pracę zegarmistrza. Dostrzeganie zmian zachodzących w nas i otoczeniu z biegiem lat. Utrwalamy określenia dotyczące położenia przedmiotów w przestrzeni.

 

3. CZY JESTEŚMY SAMI W KOSMOSIE?

Oglądamy Układ Słoneczny, poznajemy wybrane planety, słuchamy ciekawostek na ich temat, poznajemy zawody związane w kosmosem- astronauty, astronoma, oglądamy albumy o kosmosie. Utrwalamy kolory, nazwy figur geometrycznych, przeliczamy w zakresie 4. Rysujemy według opisu i własnej inwencji, słuchamy wierszy i piosenek o tematyce kosmicznej. Uczestniczymy w ćwiczeniach fizycznych.

 

 

 

„Leć rakieto”

 

Czy wy wiecie, że w rakiecie

Najciekawsza podróż w świecie?

Proszę wsiadać do rakiety

Niepotrzebne nam bilety.

 

Leć rakieto, szybko leć

Gwiazdkę z nieba chcemy mieć.

Leć rakieto, zawieź nas

Do dalekich, do dalekich gwiazd.

 
   

powrót

BIP      Wszystkie prawa zastrzeżone. Przedszkole nr 9 w Poznaniu - 2012      Realizacja: E1-Interactive - strony www