014959
krasnal-2

Mamy dostęp do naszych podręczników-“Olka i Ady”!!!!!!

wiewiorka

Mamy dostęp do naszych podręczników-“Olka i Ady”!!!!!!

Hura, mamy dostęp do podręczników! Wydawnictwo Mac Edukacja podało mi link do wydania online. Na razie mam tylko dostęp do podręczników różowych (dla 5-latków) oraz zielonkawych (6-latki), ale dobre i to. Poprosiłam już o link do książek fioletowych. Mam nadzieję, że także go dostanę. 

Będę podawała Państwu strony do wydrukowania i rozwiązywania. Najlepiej wydruk kolorowy, ale w braku możliwości może być i czarno-biały.

Jeśli ktoś nie ma drukarki, poproszę o rozwiązywanie zadań na ekranie, przerysowywanie co się da na zwykła kartkę. Szczególnie proszę o przerysowywanie szlaczków i liter do pisania. Odstęp między liniami liniatury powinien wynosić:

* dla liter- 1 cm- czyli np. małe “c” ma wysokość 1 cm, a wielkie “C”- 2 cm. 

* dla szlaczków 3 cm

BARDZO PROSZĘ PAŃSTWA O POINFORMOWANIE INNYH RODZICÓW, ŻE RUSZYŁO NAUCZANIE ZDALNE- KTOS MÓGŁ JESZCZE NIE ZAJRZEĆ NA NASZA STRONĘ I DZIECKO NIE BĘDZIE PRACOWAŁO. ZNACIE SIĘ PAŃSTWO, MACIE DO SIEBIE TELEFONY, MIESZKACIE BLISKO SIEBIE. 

 

Instrukcja dostępu i drukowania kart pracy:

Wejdź na stronę:

http://www.mac.pl/publikacje

zakładka z prawej strony “wychowanie przedszkolne”

pojawi się obrazek różowej książki i dwóch zielonkawych, z prawej strony sa dwie granatowe zakładki razem i jedna osobno

dzieci 5-letnie- kliknąć z prawej strony na tę jedną zakładkę

dzieci 6-letnie- kliknąć na drugą z dwóch zakładek (dolną)- cz. 2

w obu przypadkach pojawi się nam książka, z której dziecko pracuje w przedszkolu

operując strzałkami wybieramy potrzebną stronę 

w prawym dolnym rogu są trzy ikonki, pierwsza z nich to drukarka

wciskamy ją, pojawi się okienko na temat wyboru drukowania, wybieramy “Print Range” i w szarym okienku obok wpisujemy, którą stronę chcemy wydrukować, ale UWAGA, WPISUJEMY NUMER STRONY POWIEKSZONY O 2, czyli jeśli podam, że drukujemy stronę 60, to Państwo wpisują 62!!! jest jakiś błąd z numeracja stron. Będę dla kontroli wpisywać krótki opis strony, z której drukujemy. 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content