014959
krasnal-2

Konkurs dla dzieci i rodziców.

wiewiorka

Konkurs dla dzieci i rodziców.

Szanowni Państwo!

W czasach pandemii nie zapominamy o zdrowym żywieniu. To w końcu dobrze odżywiony i nawodniony organizm lepiej stawi czoła bakteriom i wirusom. Na stronie internetowej programu Żółty Talerz opublikowaliśmy scenariusze lekcji. Ogłosiliśmy również konkurs na zdrowy posiłek. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału i przekazaniu informacji Państwa uczniom i ich rodzicom. Nie zapominamy też o uczestnikach projektu Żółty Talerz, których wspieraliśmy dotychczas. Kontynuujemy działania, ale w nieco zmienionej formie. Realizujemy dostawy produktów spożywczych lub – tam, gdzie to możliwe – ciepłych posiłków do potrzebujących dzieci i ich rodzin.

Konkurs na zdrowy posiłek


Wspólne gotowanie może być świetną zabawą w odkrywanie nowych smaków. Zadaniem konkursowym jest przygotowanie potrawy z maksymalnie 5 dowolnych składników i zamieszczenie pod postem konkursowym zdjęć z przygotowań lub prezentujących efekt końcowy, czyli gotową potrawę, wraz z krótkim opisem. Do wygrania są tablety, gry edukacyjne oraz zestawy pojemników do pieczenia. W konkursie mogą brać udział zarówno rodzice z dziećmi, jak i samodzielnie dzieci, które ukończyły 13 rok życia.


Chcę wziąć udział

Konkurs trwa do 30 kwietnia, do końca dnia. Nasze jury wybierze te najbardziej pomysłowe, kreatywne i… zabawne prace 🙂
Lista produktów, spośród których wybieracie maksymalnie 5 dostępna jest tutaj: https://bit.ly/ListaProduktow
Regulamin: https://bit.ly/ZostanWdomuDajPrzepisa
Trzymamy kciuki i życzymy miłego gotowania w rodzinnym gronie!
#zostanwdomu #czasnarelacje

Scenariusze lekcji o zdrowym żywieniu


Chcielibyśmy wspierać nauczycieli, rodziców oraz opiekunów dzieci i młodzieży w kształtowaniu postawy prozdrowotnej u dzieci, tak by mogły mądrze wybierać to, co spożywają. Kształtowaniu takiej postawy sprzyja samodzielne odkrywanie pewnej wiedzy, dochodzenie do mądrości przekazywanej przez rodziców i nauczycieli na drodze zabawy i eksperymentu. Scenariusze dotyczą: piramidy żywieniowej, wagi zbilansowanych posiłków w ciągu całego dnia oraz znaczenia właściwego nawodnienia organizmu i wspierania dobrych wyborów w szerokiej ofercie napoi.
Tutaj możecie też szukać kulinarnych inspiracji: www.zoltytalerz.pl/scenariusze


Sprawdź scenariusze

Wparcie dla uczestników programu Żółty Talerz


Od kilku tygodni Kulczyk Foundation wraz ze swoimi partnerami społecznymi prowadzi akcję dostarczania paczek żywnościowych do domów dzieci biorących udział w programie Żółty Talerz. Wcześniej posiłki finansowane przez Fundację wydawane były w szkołach i placówkach opiekuńczo-wychowawczych, jednak po wprowadzeniu stanu zagrożenia epidemicznego przestało to być możliwe.
Kulczyk Foundation poszerzyła zakres akcji. Fundacja nawiązała współpracę z British Primary School of Wilanow, dzięki której 250 pysznych, ciepłych, pełnowartościowych posiłków codziennie dostarczane jest do domów potrzebujących dzieci z Warszawy i okolic. Są one przygotowywane w szkolnej stołówce przez pracowników placówki, którzy wcześniej na co dzień gotowali posiłki dla uczniów. W akcję zaangażowały się również organizacje dobroczynne: Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Polski Czerwony Krzyż, Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej oraz Stowarzyszenie „Serduszko dla Dzieci”. Ich pracownicy wskazali najbardziej potrzebujące dzieci oraz ich rodziny. Zajmują się także codziennym dowozem posiłków, z zachowaniem wszystkich niezbędnych środków bezpieczeństwa.

Żółty Talerz to program wsparcia systemu żywienia dzieci stworzony przez Kulczyk Foundation. Opiera się na działaniu tam, gdzie dzieci otrzymują posiłek – w stołówce, w świetlicy czy też w domu rodzinnym. W ramach zakończonej w zeszłym roku III edycji Żółtego Talerza 18 tys. dzieci z 357 placówek z całego kraju otrzymało 2,5 mln pełnowartościowych posiłków. Program realizowany jest przy współudziale największych polskich organizacji pozarządowych: diecezjalnych Caritas, Polskiego Czerwonego Krzyża, SOS Wiosek Dziecięcych oraz Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, a także placówek szkolnych i przedszkolnych.


Życzymy Państwu niezmiennie zdrowia i miłego gotowania!
Zespół Działu Edukacji
Kulczyk Foundation

Kulczyk Foundation
ul. Krucza 24/26 00-526 Warszawa
office@kulczykfoundation.org.pl
www.kulczykfoundation.org.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Skip to content