014959
krasnal-2

Ćwiczenia grafomotoryczne

wiewiorka

Ćwiczenia grafomotoryczne

 

Drodzy Rodzice 🙂

Niestety, niewiele skazuje na to, żebyśmy szybko mogli wrócić do przedszkola… Od września pracuję z dziećmi przy pomocy ćwiczeń grafomotorycznych Hany Tymichovej w opracowaniu prof. Marty Bogdanowicz. Ćwiczenia składają się z trzech części: pierwszą już zakończyliśmy, byliśmy w toku wykonywania drugiej. Trzecią zdążyliście Państwo poznać- to te czerwone rysunki, które przesyłałam. 

Planowałam kontynuować drugą część po powrocie do przedszkola, ale chyba tak szybko nie wrócimy, więc nie zdążylibyśmy ich zrobić. A to bardzo cenne ćwiczenia mięśni drobnych ręki, niezbędnych w procesie ładnego pisania. I niezwykle skuteczne, wiem to po moim starszym dziecku! Dlatego od dziś będę przesyłała po dwie karty pracy: niebieską i czerwoną.

Niebieską powinny zrobić wszystkie dzieci, w razie braku możliwości wydrukowania proszę o narysowanie dziecku obrazka jak najbardziej podobnego do pokazanego (na ile się uda, to nie konkurs). Dziecko rysuje ołówkiem po śladzie, a następnie koloruje lub dorysowuje coś, żeby powstał ładny obrazek (może w nim zobaczyć coś innego, niż my widzimy i tak go przerysować, nie ma problemu, na przykład mój syn w obrazku kwiatka zobaczył… piłę). 

Czerwona część jest już dla chętnych- można narysować po śladzie, ale nie trzeba. Celem zadania jest to, żeby dziecko patrząc na obrazek narysowało samodzielnie jak najbardziej podobną ilustrację.  

 

Pozdrawiam serdecznie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Skip to content